Inne

Dieta na zdrowie

Wybór pomiędzy sztucznymi witaminami zamkniętymi w kolorowych opakowaniach preparatów, a naturalnymi substancjami, wydaje się być oczywistym. To dlatego wciąż istnieją przeciwnicy stosowania produktów, jakie stanowią suplementy diety dla kobiet w ciąży. Niestety wraz z pożywieniem nie mamy szans pokryć dziennego zapotrzebowania na wiele witamin i innych składników odżywczych. A kobiety w ciąży wykazują zupełnie inne potrzeby.

Wybór nie jest łatwym biorąc pod uwagę, jak wiele preparatów pojawia się na rynku. Ponadto suplementy diety dla kobiet w ciąży muszą być dobrane przez lekarza, także względem stosownej dawki do zażywania. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że uzupełni się niedobór, ale i nie dojdzie do przekroczenia zalecanej dawki do spożycia.

Obydwie sytuacje mogą bowiem ważyć na zdrowiu zarówno przyszłej mamy, jak i jej dziecka. Fachowa pomoc w tym wypadku staje się niecenioną i gwarantuje bezpieczny wybór. Porady może również udzielić farmaceuta, jeśli wciąż rodzi się niepewność, który specyfik sprawdzi się najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *