Inne

Zdrowie intymne

Codzienna dieta i to, co pojawia się na naszych talerzach ma ogromny wpływ na zdrowie. Także na zdrowie intymne w przypadku kobiet. Istnieje wiele produktów, które powinny zagościć w jadłospisie, by uchronić się przed infekcjami i rozmaitymi schorzeniami, a także poradzić sobie z tymi, które niestety lubią nawracać. Najważniejsza jest woda, bo to ona zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia, w tym śluzówki pochwy. Zbyt duża suchość w tych okolicach to nie tylko dyskomfort, ale i zwiększona podatność na różnego rodzaju urazy oraz infekcje.

Poza wodą w diecie nie może zabraknąć żurawiny bogatej w proantocyjanidyny. Tym bardziej, jeśli często zmagamy się z zapaleniami pęcherza moczowego. Doskonale sprawdza się witamina E, którą należy regularnie dostarczać organizmowi. Więcej porad znajdziesz na https://www.multi-gyn.com.pl/infekcje/zdrowie-intymne-kobiety/.

Na zdrowie intymne wpływ będzie mieć kolejno stosowanie produktów, takich jak jogurty naturalne, produkty pełnoziarniste, ryby, jaja, a także chude mięso wołowe bądź drobiowe. Dieta ma zatem niemalże kolosalny wpływ na stan okolic intymnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *