Depresja

Co to jest depresja?

Depresja, obecnie to jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych na świecie. Coraz więcej osób cierpi na zaburzenia depresyjne. Obecnie dostępne są coraz lepsze metody terapii

Co to jest depresja?

Zaburzenia depresyjne to grupa zaburzeń psychicznych, które występują podczas chorób afektywnych. Choroba ta może wystąpić zarówno w przebiegu choroby afektywnej jednobiegunowej, jak i choroby afektywnej dwubiegunowej. Poza zaburzeniami afektywnymi, depresja występuje także podczas, na przykład: nerwicy, zaburzeń odżywiania.

Objawy depresji

Depresji mogą towarzyszyć różne objawy. Każda osoba może mieć zupełnie inne symptomy. Obniżenie nastroju, to pierwszy zwiastun depresji. Kiedy smutek utrzymuje się przez dłuższy czas, to znak, że coś się z nami dzieje, ponieważ nie jest to naturalny stan człowieka. Myśli samobójcze, to kolejny objaw depresji. Pragnienie skończenia z życiem to bardzo poważna myśl. Jest to wyraźny sygnał, że potrzebujemy pomocy profesjonalisty. Zaburzenia snu, to symptom, który bardzo łatwo zauważyć. Jego przyczyną, może być na prawdę wiele rzeczy, aczkolwiek jeżeli pojawia się wraz z innymi depresyjnymi objawami, to znak, że przyczyną tego typu zaburzeń, może być właśnie depresja. Zdrowy człowiek nie ma problemu ze spożywaniem posiłków, aczkolwiek osoba cierpiąca na depresje traci apetyt, a przez to chudnie. Jest to ważny widoczny objaw. Oprócz tego, osoby, które chorują na depresje zauważą u siebie: poczucie winy, drażliwość, brak decyzji, brak akceptacji samego siebie, pesymizm.

Jeżeli zauważysz u siebie te objawy, koniecznie opowiedz o tym, swojej najbliższej rodzinie. Następnie udaj się do profesjonalisty, który zrobi wszystko, aby Ci pomóc.