Inne

Interesują Cię produkty wegańskie? Sprawdź, czy tych już próbowałeś!

Jeśli ludzie mówią, że jedzenie wegańskie oznacza rezygnację ze wszystkiego, co smaczne – brzmi to tak, jakby jeszcze tego nigdy nie próbowali! Jest XXI wiek i jeśli chodzi o produkty wegańskie istnieją roślinne substytuty dla prawie każdego możliwego do wyobrażenia jedzenia. Nie musisz rezygnować z ulubionych potraw – możesz łatwo przejść na ich wersje wegańskie!

Choć wszyscy wiedzą o wegańskim serze, substytutach mięsa i mleku bezmlecznym, na rynku jest mnóstwo innych pysznych wegańskich opcji, które mogą być nieco mniej znane. O jakich produktach mowa? Sprawdźmy!

Wegańskie pyszności – sprawdź, czy znasz je wszystkie!

W tym miejscu będzie mowa na temat produktów wegańskich, o których istnieniu prawdopodobnie nie wiedziałeś, więc zacznij pisać listę zakupów, aby nie zapomnieć uzupełnić nimi swoje zapasy przy następnej okazji.

Na przykład, czy wiesz, że istnieją puszyste, nadziewane kremem ciasta, które są w 100% wegańskie? Najlepsze jest jednak to, że smakiem przywołują wspomnienia ulubionego ciasta znanego z dzieciństwa – choć są całkowicie pozbawione produktów ze zwierząt. Zmieniając nieco klimat przekąsek – warto też wspomnieć o tej, którą są wegańskie skórki wieprzowe. Wierz lub nie wierz, ale wegańska skórka wieprzowa to coś przepysznego. Są zrobione z mąki pszennej, ale ich konsystencja i smak są bardzo podobne do prawdziwej.

Jakie jeszcze produkty wegańskie powinny zwrócić Twoją uwagę?

Na pewno wegański makaron z „homarem” i „serem”. Idealny pomysł na obiad, jeśli masz ochotę na odrobinę fantazji. Najlepsze jest jednak to, że absolutnie żadne morskie stworzenia ani krowy nie zostały skrzywdzone podczas tworzenia tego dania. Tak, w internecie znajdziesz takie cuda, wystarczy się tylko nieco rozejrzeć.

Wegański kawior? Tak jest coś takiego, choć oczywiście zapomnij o jedzeniu ikry ryb. Ta propozycja jest robiona z wodorostów, ale mimo to posiada ten rozkosznie słony smak, do którego przyzwyczajeni są miłośnicy kawioru. Na deser proponujemy też wegańskie ptasie mleczko
– tak samo słodkie i miękkie jak oryginał – choć rzecz jasna nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego.