Inne

Jak wzmocnić efekty odchudzania dzięki medycynie estetycznej?

Zrzucenie nadmiarowych kilogramów nigdy nie jest zadaniem łatwym. Często wymaga sporo wysiłku i zaangażowania. Najlepszą metodą jest oczywiście połączenie zdrowej, zbilansowanej i niskokalorycznej diety z odpowiednią dawką aktywności fizycznej. Na upragnione efekty często trzeba poczekać przynajmniej kilka miesięcy. Czas ten zależy od ilości balastu, jaki nosimy. Nie zawsze jednak utrata kilogramów pozwala na ostateczną radość, ponieważ w newralgicznych partiach ciała skóra staje się obwisła, pojawiają się na niej rozstępy i inne niedoskonałości. Na szczęście medycyna estetyczna pozwala skutecznie radzić sobie z tego typu problemami.

Jak mądrze się odchudzać?

Lekarze i dietetycy podkreślają często, jak ważną kwestią jest umiar. Nie można nadmiarowych kilogramów tracić za szybko, ponieważ nie jest to zdrowe dla organizmu, ale szybka utrata wagi powoduje też pojawianie się szpecących rozstępów i wiszących fałdów skórnych. Zdrowy spadek wagi to około kilograma do maksymalnie dwóch w ciągu miesiąca. Bardzo ważne jest też to, żeby nie głodzić się, ponieważ po zakończeniu diety pojawi się na pewno efekt jo jo. Odchudzanie warto poprzedzić wizytą u lekarza i dietetyka. Dobrze jest wykonać podstawowe badania, sprawdzić stan zdrowia i dowiedzieć się, jaki bilans kaloryczny będzie w danym przypadku odpowiedni.

Medycyna estetyczna sprzymierzeńcem osób zrzucających kilogramy

Dzięki profesjonalnym zabiegom medycyny estetycznej, można wspomóc efekty osiągnięte podczas odchudzania. Niektóre z nich pięknie modelują sylwetką i usuwają nadmierną tkankę tłuszczową. Medycyna estetyczna oferuje też szereg zabiegów nieco mniej inwazyjnych, które skutecznie usuwają niechciane rozstępy i bardzo ujędrniają skórę, która staje się napięta. Dzięki nim, sylwetka prezentuje się naprawdę w imponujący sposób w kostiumie kąpielowym lub bieliźnie. Ważne, aby zabiegi wykonywane były przez lekarza specjalistę, a nie gabinet kosmetyczny, ponieważ tylko wtedy są w pełni bezpieczne dla zdrowia pacjenta i nie przynoszą szkód. Takie gabinety można znaleźć w miastach całej Polski.