Inne

Zdrowie intymne

Codzienna dieta i to, co pojawia się na naszych talerzach ma ogromny wpływ na zdrowie. Także na zdrowie intymne w przypadku kobiet. Istnieje wiele produktów, które powinny zagościć w jadłospisie, by uchronić się przed infekcjami i rozmaitymi schorzeniami, a także poradzić sobie z tymi, które niestety lubią nawracać. Najważniejsza jest woda, bo to ona zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia, w tym śluzówki pochwy. Zbyt duża suchość w tych okolicach to nie tylko dyskomfort, ale i zwiększona podatność na różnego rodzaju urazy oraz infekcje.

Poza wodą w diecie nie może zabraknąć żurawiny bogatej w proantocyjanidyny. Tym bardziej, jeśli często zmagamy się z zapaleniami pęcherza moczowego. Doskonale sprawdza się witamina E, którą należy regularnie dostarczać organizmowi. Więcej porad znajdziesz na https://www.multi-gyn.com.pl/infekcje/zdrowie-intymne-kobiety/.

Na zdrowie intymne wpływ będzie mieć kolejno stosowanie produktów, takich jak jogurty naturalne, produkty pełnoziarniste, ryby, jaja, a także chude mięso wołowe bądź drobiowe. Dieta ma zatem niemalże kolosalny wpływ na stan okolic intymnych.