Inne

Dieta na zdrowie

Wybór pomiędzy sztucznymi witaminami zamkniętymi w kolorowych opakowaniach preparatów, a naturalnymi substancjami, wydaje się być oczywistym. To dlatego wciąż istnieją przeciwnicy stosowania produktów, jakie stanowią suplementy diety dla kobiet w ciąży. Niestety wraz z pożywieniem nie mamy szans pokryć dziennego zapotrzebowania na wiele witamin i innych składników odżywczych. A kobiety w ciąży wykazują zupełnie inne potrzeby.

Wybór nie jest łatwym biorąc pod uwagę, jak wiele preparatów pojawia się na rynku. Ponadto suplementy diety dla kobiet w ciąży muszą być dobrane przez lekarza, także względem stosownej dawki do zażywania. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że uzupełni się niedobór, ale i nie dojdzie do przekroczenia zalecanej dawki do spożycia.

Obydwie sytuacje mogą bowiem ważyć na zdrowiu zarówno przyszłej mamy, jak i jej dziecka. Fachowa pomoc w tym wypadku staje się niecenioną i gwarantuje bezpieczny wybór. Porady może również udzielić farmaceuta, jeśli wciąż rodzi się niepewność, który specyfik sprawdzi się najlepiej.