Inne

Pieniądze od ręki na dowód osobisty

Pożyczki gotówkowe muszą dzisiaj odbywać się w wyjątkowo szybkim tempie, ponieważ większość firm oferujących pożyczki online zapewni klientów o możliwości rozpatrzenia ich wniosku w mniej niż pięć minut. Jeśli wniosek o pożyczkę zostanie rozpatrzony pozytywnie, wtedy system informatyczny pożyczkodawcy automatycznie zleca wykonanie płatności na konto klienta podane we wniosku. W ten sposób, niekiedy w mniej niż piętnaści eminut cieszyć można się pożyczonymi pieniędzmi na własnym koncie, co jest wynikiem często dużo lepszym, niż oferują banki komercyjne obsługujące własnych stałych klientów. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób chce przekonać się samemu, jak łatwo jest otrzymać pożyczkę na dowód.

Pożyczka na dowód w Internecie

W Internecie funkcjonuje wiele firm pożyczkowych, które oczekują przede wszystkim podania danych osobowych. Mowa o adresie zameldowania, numerze PESEL i serii oraz numerze dowodu osobistego. Jeszcze w przeszłości pożyczka na dowód przeważnie wiązała się z koniecznością przekazania do firmy nawet drogą mailową skanu lub dokładnego zdjęcia swojego dowodu osobistego. Dzisiaj nie jest to wymagane, albowiem weryfikacją posiadania danego dokumentu jest samo żądanie podania daty ważności i organu, który wydawał dowód osobisty.

Potwierdzenie tożsamości do pożyczki

Dodatkowo, jeśli firma pożyczkowa oczekuje przelewu jakiejkolwiek sumy weryfikacyjnej z własnego konta bankowego – zyskuje w ten sposób dodatkową weryfikację i potwierdzenie tożsamości wnioskującego. Skoro bank zarejestrował rachunek na konkretne dane osobowe, to jest poniekąd dowodem uwierzytelniającym klienta w oczach pożyczkodawcy.