Depresja

Jak leczyć depresję?

Z depresją zmaga się, na prawdę wiele osób. Choroba ta powinna być jak najszybciej wyleczona, ponieważ osoba chora, nie jest w stanie prowadzić normalnego życia.

Jak rozpoznać depresję?

Choroba depresyjna to najczęściej spotykane zaburzenie na tle psychicznym. Udowodniono, że na tą chorobę cierpi więcej kobiet, niż mężczyzn. Depresja to choroba, którą koniecznie trzeba leczyć. Pomoże nam w tym psycholog lub psychiatra. Objawy stanów depresyjnych mogą mieć charakter zarówno nawracający, jak i przewlekły. Głównym symptomem depresji jest to, że człowiek traci radość z życia i zaczyna wszystko widzieć w czarnych barwach. Zmienny, drażliwy nastrój lub płacz, który jest często niekontrolowany przez chorego – to kolejne zwiastuny depresji. Myślenie depresyjne to pesymistyczne patrzenie na swoje życie, zarówno na swoją przeszłość, jak i przyszłość. U kobiet mogą wystąpić zaburzenia cyklu płciowego. Bardzo często depresji towarzyszy silny lęk. Trudno określić czego właściwie chory się lęka. Lęk także, może mieć charakter przewlekły, jego nasilenie stopniowo wzrasta i zmniejsza się.

Jak leczyć depresję?

Jeżeli objawy utrzymują się przez dłuższy czas, koniecznie należy skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą. Konsultacja psychiatryczna powinna odbywać się często, przynajmniej raz na tydzień. Rozpoznanie depresji, może ustalić każdy lekarz. Pacjent podczas terapii powinien być całkowicie skupiony. Wskazane jest, aby leczenie depresji było kompleksowe. Chodzi o to, aby łączyć ze sobą metody farmakologiczne z psychoterapią. Leki powinny być dobierane odpowiednio do objawów, jakie występują u chorego. Należy przyjmować je zgodnie z zaleceniami od lekarza.