Inne

Najważniejsze akcesoria do rolek: kółka!

Niewielkie szczegóły, takie jak waga, powierzchnia, a nawet temperatura, to czynniki, które mogą sprawić, że Twój kolega rolkarz polubi jazdę na kółkach, których Ty nienawidzisz! Tutaj koncentrujemy się na tym, jak dobrać te akcesoria do rolek tak by pasowały Tobie jak najlepiej, Dowiesz się, że przede wszystkim musisz skupić się na rozmiarze, ale nie możesz też zapominać o typie koła i twardości.

Rozmiar najważniejszych akcesoriów do rolek: kółek

Rozmiar koła jest mierzony w milimetrach (mm) i pomaga określić prędkość, zwinność, komfort i stabilność rolek. Większość modeli wymaga użycia określonego rozmiaru koła, ale niektóre pozwalają na zwiększenie rozmiaru koła, gdy jesteś gotowy na to, by sięgnąć po takie akcesoria do rolek. Pamiętaj, że większe koła spowodują zmniejszenie manewrowości i wyższe prędkości, więc upewnij się, że jesteś pewien swoich umiejętności, zanim przejdziesz do większego rozmiaru! Aby znaleźć zalecany rozmiar kół dla rolek możesz też poprosić o pomoc obsługę w sklepie skatingowym.

Rodzaje kół

Są różne rodzaje kół, a jednym z najpopularniejszych typów są te do zastosowania w agresywnych rolkach. Koła te zwykle mają rozmiar od 54-60 mm, a ich twardość wynosi 89A-100A. Małe rozmiary utrzymują nisko środek ciężkości rolki, zwiększając stabilność. Najlepiej nadają się jeśli chodzi o rolki do jazdy w parkach, na rampach. Sprawdzą się też przy ślizganiu się po różnych przeszkodach. Oczywiście jest to tylko jeden z wielu przykładów typów rolek, musisz określić styl jazdy jaki najbardziej Ci odpowiada, a dopiero wtedy będziesz mógł rozejrzeć się za konkretnymi rolkami, które pomogą Ci w realizacji celu.