Inne

Projektowanie soczewek specjalistycznych

Na rynku dostępne są soczewki dla krótkowidzów oraz dalekowidzów, występujące w najróżniejszych mocach liczonych w dioptriach. To najczęstsze wady wzroku, które z powodzeniem wyeliminować można zarówno z wykorzystaniem nowoczesnych soczewek kontaktowych jak i zabiegu operacyjnego czy też przepisanych okularów korekcyjnych. Problem zaczyna się jednak w momencie zdiagnozowania dodatkowej wady wzroku, jaką jest astygmatyzm. Tutaj, zwłaszcza w tych najsilniejszych i nieregularnych odmianach choroby, niezbędne są właściwe soczewki dla astygmatyków.

Pomoc dla astygmatyków

Astygmatyzm to przede wszystkim zaburzenie widzenia, które uniemożliwia normalne funkcjonowanie, ponieważ w równym stopniu oddziałuje na negatywne widzenie i nieprawidłowe postrzeganie rzeczy znajdujących się zarówno blisko jak i daleko – zarówno w centralnym położeniu oka jak i na jego peryferiach. Wszystko to sprawia, że osoby z astygmatyzmem nasilonym nie tylko mogą mieć problem z wykonywaniem obowiązków zawodowych, ale czasami z wykonywaniem podstawowych codziennych czynności.

Zalety soczewek torycznych

Specjalnie opracowane toryczne soczewki dla astygmatyków raz na zawsze rozwiązują ten problem, dając możliwość uzyskania szybkiej ulgi w tym schorzeniu. Pomoże Ci w tym https://mojepierwszesoczewki.pl/toryczne-soczewki-kontaktowe/.Przede wszystkim są one tak wykonane, aby w różnych punktach mieć inną moc refrakcyjną oraz skupiającą – dopasowaną do tego, jak w danych punktach pracuje oko danego pacjenta. Dostępne są oczywiście w wariantach dziennych, miesięcznych czy z dodatkowymi filtrami UV.