Terapie

Sposoby na bezdech senny i migotanie przedsionków

Urządzenie ułatwiające oddychanie stosowane w nocy pomaga zredukować epizody związane z bezdechem. Zwykle aparat do bezdechu wygląda jak prosta maska, która poprawia oddychanie podczas snu i może zapobiec nieprawidłowemu biciu serca u pacjentów z migotaniem przedsionków.

Bezdech senny – z czego może wynikać?


W dzisiejszych czasach mamy za sobą już wiele badań koncentrujących się na leczeniu bezdechu sennego u pacjentów z migotaniem przedsionków, najczęstszym rodzajem nieregularnego rytmu serca. Obturacyjny bezdech senny jest częstym stanem, w którym oddychanie jest krótko i wielokrotnie przerywane podczas snu. Chociaż wiele osób uważa, że bezdech senny sam w sobie jest bardzo uciążliwy, nie można zapominać iż bezdech senny jest związany z szeregiem poważnych schorzeń, w tym migotaniem przedsionków. Bezdech senny może powodować nie tylko dolegliwość związaną właśnie z bezdechem, ale może też powodować nieprawidłowe bicie serca u pacjentów już żyjących z tym schorzeniem.

Czy aparat do bezdechu jest jednym sposobem?


Należy podkreślić, że aparat o jakim tutaj mowa nie jest jedynym sposobem leczenia bezdechu sennego. W przypadku pacjentów z łagodnym bezdechem sennym, proste zmiany stylu życia, takie jak utrata wagi i rzucenie palenia, mogą wystarczyć do wyleczenia choroby. Wybór zdrowego stylu życia może również przyczynić się do zapobiegania rozwojowi zarówno bezdechu sennego, jak i migotania przedsionków. Ale dla pacjentów, u których zdiagnozowano już zarówno bezdech senny, jak i migotanie przedsionków, właśnie ten aparat może być skutecznym sposobem na zapewnienie normalnego oddychania i zdrowego bicia serca.